Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Seseli libanotis (L.) W. D. J. Koch ssp. libanotis

Order: Apiales Nakai

Family: Apiaceae (štitarke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Seseli (devesilje (Hr), Nikolić, T., 201912707, devesilje (Hr), Domac, R., 19944, seselika (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Place of publishing: Nova Acta Acad. Leop.-Carol. 12, 1: 111 (1824)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Wilhelm Daniel Joseph Koch

Synonyms: Libanotis daucifolia (Scop.) Rchb.f., sinonim (s) , Libanotis nitidum (Vis.) Rchb.f., sinonim (s)

Status: Endemic NO , Spourious NO

Search data for this taxon in other sources.