Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Seseli libanotis (L.) W. D. J. Koch

Order: Apiales Nakai

Family: Apiaceae (štitarke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Seseli (devesilje (Hr), Nikolić, T., 201912707, devesilje (Hr), Domac, R., 19944, seselika (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Place of publishing: Nova Acta Acad. Leop.-Carol. 12, 1: 111 (1824)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Wilhelm Daniel Joseph Koch

Synonyms: Athamanta libanotis L., bazionim (baz.), L., Sp. Pl. 1753. , Libanotis montana Crantz, sinonim (s), Crantz, Stirp. Austr. Fasc. 3. 1767. , Libanotis pyrenaica (L.) Bourgeau, sinonim (s) , Libanotis pyrenaica ssp. montana (Crantz) Lemke et Rothm., sinonim (s), Feddes Repert. Spec. Nov. Regni Veg. 67: 8 (1963) , Libanotis sibirica (L.) C. A. Mey., sinonim (s) , Libanotis sibirica auct., sinonim (s) , Libanotis sibirica ssp. montana (Crantz) P. W. Ball, sinonim (s) , Seseli daucifolia (Scop.) Rchb., sinonim (s)

Common names: gorsko devesilje (Hr), Nikolić, T., 201912707, gorski zdravinjak (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.