Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Anethum graveolens L.

Order: Apiales Nakai

Family: Apiaceae (štitarke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Anethum (kopar (Hr), Nikolić, T., 201912707, kopar (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 263 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Anethum sowa Roxb. ex Fleming, sinonim (s) , Peucedanum anethum Baill., nomen illegitimum (n. illeg.) , Peucedanum graveolens (L.) Benth. et Hook. f., sinonim (s)

Common names: mirisni kopar (Hr), Nikolić, T., 201912707, dil (Hr), Ortiz, E. L., 19987751, kopar (Hr), Domac, R., 19944, kopar mirisni (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, koper (Hr), Šilješ, I.; Grozdanić, Đ.; Grgesina, I., 19927757, koprc (Hr), Šulek, B., 18791256, koprić (Hr), Šulek, B., 18791256, mirodija (Hr), Šulek, B., 18791256, mirođija (Hr), Gelenčir, J.; Gelenčir, J., 19917678, slatki januš (Hr), Ortiz, E. L., 19987751, Dillfenchel (De), Šilješ, I.; Grozdanić, Đ.; Grgesina, I., 19927757, Gurkenkraut (De), Šilješ, I.; Grozdanić, Đ.; Grgesina, I., 19927757, dill (En), Šilješ, I.; Grozdanić, Đ.; Grgesina, I., 19927757, aneth (Fr), Šilješ, I.; Grozdanić, Đ.; Grgesina, I., 19927757, fenouil puant (Fr), Šilješ, I.; Grozdanić, Đ.; Grgesina, I., 19927757, ukrop (Ru), Šilješ, I.; Grozdanić, Đ.; Grgesina, I., 19927757

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.