Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Silene dioica (L.) Clairv.

Order: Caryophyllales Takht.

Family: Caryophyllaceae (karanfili (Hr), Horvatić, S., 19541819, klinčići (Hr), Šarić, I., 19021841)

Genus: Silene (pušina (Hr), Nikolić, T., 201912707, gušavica (Hr), Hirc, D., 1903660, lepica (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, pušina (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Man. Herb. Suisse 145 (1811)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Joseph Philippe de,Joseph Philippe Clairville,de Clairville

Synonyms: Lychnis dioica L., bazionim (baz.), L., Sp. Pl. 1753. , Lychnis dioica var. rubra Wiegel, sinonim (s), Fl. Pom. Rug.: 85 (1769) , Lychnis diurna Sibth., sinonim (s), Sibth., Fl. Oxon. 1794. , Lychnis rubra (Weigel) Patze, E. H. F. Meyer et Elkan, sinonim (s) , Lychnis sylvestris Schkuhr, sinonim (s), (1791) , Melandrium dioicum (L.) Coss. et Germ., sinonim (s), Syn. Anal. Fl. Paris: 28 (1845) , Melandrium diurnum (Sibth.) Fr., sinonim (s), Bot. Not.: 170 (1842) , Melandrium rubrum Garcke, nomen illegitimum (n. illeg.), Fl. N. Mitt.-Deutschland, ed. 4: 55 (1858) , Melandrium silvestre (Schkuhr) Röhl., sinonim (s) , Melandrium sylvestre (Schkuhr) Röhl., sinonim (s), Röhl. in Hoffm., Deutschl. Fl. 2. 1812.

Common names: crvena pušina (Hr), Nikolić, T., 201912707, crveni golesak (Hr), Domac, R., 19944, driemina čupava (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, golesać (Hr), Šulek, B., 18791256, golesać veli (Hr), Šulek, B., 18791256, nesimenica (Hr), Šulek, B., 18791256, otvoračice (Hr), Šulek, B., 18791256, usa (Hr), Šulek, B., 18791256, usac (Hr), Šulek, B., 18791256, usać (Hr), Šulek, B., 18791256, ušac (Hr), Šulek, B., 18791256, ušec (Hr), Šulek, B., 18791256

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.