Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Angelica palustris (Besser) Hoffm.

Order: Apiales Nakai

Family: Apiaceae (štitarke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Angelica (kravojac (Hr), Nikolić, T., 201912707, anđelika (Hr), Domac, R., 19944, kravačac (Hr), Šulek, B., 18791256, kravojac (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, kravujac (Hr), Domac, R., 19944, trava svetoga duha (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Gen. Umb. 174 (1814)

Taxon author(s) 1. Wilibald Swibert Joseph Gottlieb von Besser2. George Franz Hoffmann

Synonyms: Imperatoria palustris Besser, bazionim (baz.), Besser, Prim. Fl. Galiciae Austriac. 1. 1809. , Ostericum palustre (Besser) Besser, sinonim (s), Enum. Pl.: 94. 1822

Common names: močvarni kravojac (Hr), Nikolić, T., 201912707, močvarna anđelika (Hr), Domac, R., 19944, močvarni kravujac (Hr), Domac, R., 19944, ognjenščak (Hr), Šulek, B., 18791256, orešec (Hr), Šulek, B., 18791256

Status: Endemic NO , Spourious YES

Images
Search data for this taxon in other sources.