Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Sisymbrium altissimum L.

Order: Brassicales Bromhead

Family: Brassicaceae (krstašice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Sisymbrium (oranj (Hr), Nikolić, T., 201912707, oranj (Hr), Domac, R., 19944, osak (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Sp. Pl. 659 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Sisymbrium pannonicum Jacq., sinonim (s), Jacq., Icon. Pl. Rar. 1784. , Sisymbrium sinapistrum Crantz, sinonim (s), Crantz, Stirp. Austr. Fasc., ed. 2. 1769.

Common names: visoki oranj (Hr), Nikolić, T., 201912707, oranj visoki (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, panonski oranj (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.