Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Sisymbrium loeselii L.

Order: Brassicales Bromhead

Family: Brassicaceae (krstašice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Sisymbrium (oranj (Hr), Nikolić, T., 201912707, oranj (Hr), Domac, R., 19944, osak (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Cent. Pl. 1: 18 (1755)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Erysimum loeselii Rupr., sinonim (s)

Common names: kostriešavi oranj (Hr), Nikolić, T., 201912707, oranj kostriešavi (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.