Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Sisymbrium orientale L.

Order: Brassicales Bromhead

Family: Brassicaceae (krstašice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Sisymbrium (oranj (Hr), Nikolić, T., 201912707, oranj (Hr), Domac, R., 19944, osak (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Cent. Pl. 2: 24 (1756)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Brassica subhastata Willd., sinonim (s), Willd. in L., Sp. Pl. 3. 1800. , Sisymbrium columnae Jacq., sinonim (s), Jacq., Fl. Austriac. 4. 1776. , Sisymbrium costei Rouy et Foucaud, sinonim (s), Rouy, Fl. France 2: 325. 1895 , Sisymbrium longesiliquosum Willk., sinonim (s) , Sisymbrium macroloma Pomel, sinonim (s), Nouv. Mat. Fl. Atl.: 368. 1875

Common names: istočnjački oranj (Hr), Nikolić, T., 201912707, istočnjački oranj (Hr), Domac, R., 19944, oranj runjavi (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.