Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Solanum carolinense L.

Order: Solanales Juss. ex Bercht. et J. Presl

Family: Solanaceae (pomočnice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, pomoćnice (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Solanum (pomoćnica (Hr), Nikolić, T., 201912707, pomočnica (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, pomoćnica (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 187 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Solanum carolinense forma albiflorum (Kuntze) Benke, sinonim (s), Amer. Midl. Naturalist 22: 213. 1939. , Solanum carolinense var. albiflorum Kuntze, sinonim (s), Revis. Gen. Pl. 2: 454. 1891. , Solanum carolinense var. floridanum (Dunal) Chapm., sinonim (s), Fl. South. U. S. 349. 1860 , Solanum carolinense var. pohlianum Dunal, in DC., sinonim (s), Prodr. 13(1): 305. 1852. , Solanum floridanum Raf., sinonim (s), Autikon Bot. 107. 1840. , Solanum floridanum Shuttlew. ex Dunal, in DC., sinonim (s), Prodr. 13(1): 306. 1852. , Solanum godfreyi Shinners, sinonim (s), Sida 1: 108. 1962. , Solanum pleei Dunal, in DC., sinonim (s), Prodr. 13(1): 305. 1852.

Common names: karolinska pomoćnica (Hr), Nikolić, T., 201912707, ball nightshade (En), Anonymus, 20047700, ball-nettle (En), Anonymus, 20047700, Carolina horse-nettle (En), Anonymus, 20047700, horse nettle (En), Elias, T. S.; Dykeman, P. A., 19907747

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.