Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Solanum melongena L.

Order: Solanales Juss. ex Bercht. et J. Presl

Family: Solanaceae (pomočnice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, pomoćnice (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Solanum (pomoćnica (Hr), Nikolić, T., 201912707, pomočnica (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, pomoćnica (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 186 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Solanum esculentum Dunal, sinonim (s), Hist. Nat. Solanum 208. t. 3. 1813 [19 Mar 1813]

Common names: patlidžan (Hr), Nikolić, T., 201912707, balančane (Hr), Šulek, B., 18791256, balandža (Hr), Šulek, B., 18791256, batidjan (Hr), Šulek, B., 18791256, melancana (Hr), Haračić, A., 1894783, melenčana (Hr), Šulek, B., 18791256, patlidžan (Hr), Dubravec, K.; Dubravec, I., 19985811, tikvice sladke (Hr), Šulek, B., 18791256, aubergine (En), Lemoine, E.; Izrael, F. F., 20027733, eggplant (En), Lemoine, E.; Izrael, F. F., 20027733

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.