Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Solanum nigrum L.

Order: Solanales Juss. ex Bercht. et J. Presl

Family: Solanaceae (pomočnice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, pomoćnice (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Solanum (pomoćnica (Hr), Nikolić, T., 201912707, pomočnica (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, pomoćnica (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 186 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Common names: crna pomoćnica (Hr), Nikolić, T., 201912707, crna pomočnica (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, crna pomoćnica (Hr), Domac, R., 19944, crni zrnež (Hr), Grlić, Lj., 19845498, jagoda pesja (Hr), Šulek, B., 18791256, kačje jagode (Hr), Šulek, B., 18791256, maunica (Hr), 18471006, mračnjak (Hr), Šulek, B., 18791256, pasje zelje (Hr), Grlić, Lj., 19845498, paskvice (Hr), 18471006, pasvica (Hr), Šulek, B., 18791256, pesika (Hr), Hirc, D., 1906664, pesje groždje (Hr), Šulek, B., 18791256, pomočnica (Hr), 18471006, pšasvica mala (Hr), Šulek, B., 18791256, puškica mala divja (Hr), Šulek, B., 18791256, torica (Hr), Šulek, B., 18791256, black nightshade (En), Elias, T. S.; Dykeman, P. A., 19907747, deadly nightshade (En), Elias, T. S.; Dykeman, P. A., 19907747

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.