Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Soldanella alpina L.

Order: Ericales Bercht. et J. Presl

Family: Primulaceae (jaglaci (Hr), Horvatić, S., 19541819, jaglikovice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, vesnače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Genus: Soldanella (pasvica (Hr), Nikolić, T., 201912707, pasvica (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 144 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Soldanella montana Willd., sinonim (s) , Soldanella pyrolaefolia Schott, Nyman et Kotschy, inclusive (incl.)

Common names: planinska pasvica (Hr), Nikolić, T., 201912707, kruglolistna pasvica (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, pasvica (Hr), Šugar, I., 19941985, planinska pasvica (Hr), Domac, R., 19944, velebitska zvončica (Hr), Šugar, I., 19941985, žljezdava pasvica (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.