Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Sorbus aria (L.) Crantz

Order: Rosales Bercht. et J. Presl

Family: Rosaceae (ružače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, ružatice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, ruže (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Sorbus (oskoruša (Hr), Nikolić, T., 201912707, jarebika (Hr), Domac, R., 19944, oskoruša (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Stirp. Austr. 2: 46 (1763)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Heinrich Johann Nepomuk von Crantz

Synonyms: Aria nivea Host, sinonim (s), Host, Fl. Austriac. 2. 1831. , Crataegus aria L., sinonim (s), L., Sp. Pl. 1753. , Pirus aria Ehrh. Var. edulis (Wallr.), sinonim (s) , Pyrus aria Ehrh., sinonim (s), Hirschfelds Gartenkalender: 196 (1785) , Pyrus aria var. edulis (Willd.) Asch. et Graebn., ? (dvojbeno), Syn. Mitteleur. Fl. 6 (2), 95. 1906. , Sorbus aria ssp. aria, sinonim (s)

Common names: brašnava oskoruša (Hr), Nikolić, T., 201912707, brašnava jarebika (Hr), Domac, R., 19944, brašnava oskoruša (Hr), Domac, R., 19944, miralja (Hr), Šulek, B., 18791256, muk (Hr), Šulek, B., 18791256, mukinja (Hr), Šarić, I., 19021841, mukovnica (Hr), Šulek, B., 18791256, oskoruš mukinja (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.