Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Sorbus aucuparia L.

Order: Rosales Bercht. et J. Presl

Family: Rosaceae (ružače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, ružatice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, ruže (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Sorbus (oskoruša (Hr), Nikolić, T., 201912707, jarebika (Hr), Domac, R., 19944, oskoruša (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 477 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Aucuparia sylvestris Medik., sinonim (s), Medik., Gesch. Bot. 1793. , Pyrus aucuparia Gaertn., sinonim (s), Fruct. Sem. Pl. 2: 45, t. 87 (1791) , Sorbus aucuparia agg., sinonim (s)

Common names: planinska oskoruša (Hr), Nikolić, T., 201912707, jarebika (Hr), Kušan, F., 19562137, jarebina (Hr), Šulek, B., 18791256, kaligovo drvo (Hr), Šulek, B., 18791256, obična jarebika (Hr), Šatalić, S.; Štambuk, S., 19975812, oskoruš jerebika (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, planinska jarebika (Hr), Domac, R., 19944, planinska oskoruša (Hr), Domac, R., 19944, rebika (Hr), Pahlow, M., 19897748, smrdljika gorska (Hr), Šulek, B., 18791256, european mountain ash (En), Elias, T. S.; Dykeman, P. A., 19907747

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.