Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Sorbus domestica L.

Order: Rosales Bercht. et J. Presl

Family: Rosaceae (ružače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, ružatice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, ruže (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Sorbus (oskoruša (Hr), Nikolić, T., 201912707, jarebika (Hr), Domac, R., 19944, oskoruša (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 477 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Cormus domestica (L.) Spach, sinonim (s), Spach, Hist. Nat. Vég. 2. 1834. , Mespilus domestica (L.) All., sinonim (s), All., Fl. Pedem. 2. 1785. , Pyrus domestica (L.) Ehrh., sinonim (s), Ehrh., Beitr. Naturk. 6. 1791. , Pyrus domestica Sm., sinonim (s) , Pyrus sorbus Borkh., sinonim (s), Versuch Forstbotan. Beschr. ..Holzarten: 183 (1790)

Common names: domaća oskoruša (Hr), Nikolić, T., 201912707, domaća jarebika (Hr), Domac, R., 19944, domaća oskoruša (Hr), Domac, R., 19944, okorušva (Hr), Haračić, A., 1894783, oskoruš (Hr), Šulek, B., 18791256, oskoruš perasti (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, oskoruša (Hr), Visiani, R., 18521686, oškoruša (Hr), Šulek, B., 18791256, škoruša (Hr), Šulek, B., 18791256, škoruši (Hr), Šulek, B., 18791256, uškorušva (Hr), Haračić, A., 1894783

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.