Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Sorghum bicolor (L.) Moench

Order: Poales Small

Family: Poaceae (trave (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Sorghum (sirak (Hr), Nikolić, T., 201912707, sirak (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Meth. 207 (1794)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Conrad Moench

Synonyms: Andropogon sorghum (L.) Brot., sinonim (s), Brot., Fl. Lusit. 1. 1804. , Sorghum campanum Ten. et Guss., sinonim (s) , Sorghum cernuum (Ard.) Host, sinonim (s) , Sorghum saccharatum (L.) Pers., sinonim (s) , Sorghum technicum (Koernicke) Roshev., sinonim (s) , Sorghum vulgare Pers., sinonim (s)

Common names: metlaš sirak (Hr), Nikolić, T., 201912707, sier (Hr), Šulek, B., 18791256, sierak (Hr), Šulek, B., 18791256, sierak metlaš (Hr), Visiani, R., 18425573, sirak (Hr), Šulek, B., 18791256, sirak bili (Hr), Visiani, R., 18425573, sirak kitaš (Hr), Visiani, R., 18425573, sirak metlajni (Hr), Haračić, A., 1894783, sirak metlaš (Hr), Dubravec, K.; Dubravec, I., 19985811, sirak skuvetni (Hr), Haračić, A., 1894783, sirak šećerac (Hr), Dubravec, K.; Dubravec, I., 19985811, svirak (Hr), Šulek, B., 18791256, šritva (Hr), Šulek, B., 18791256, tehnički sirak (Hr), Dubravec, K.; Dubravec, I., 19985811, sorghum (En), Lemoine, E.; Izrael, F. F., 20027733

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.