Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Sparganium angustifolium Michx.

Order: Poales Small

Family: Sparganiaceae (ježinci (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Sparganium (ježinac (Hr), Nikolić, T., 201912707, ježinac (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Fl. Bor. Amer. 2: 189 (1803)

Taxon author(s) 1. André Michaux

Synonyms: Sparganium affine A. Schnitzlein, sinonim (s), Thyphaceen: 27 (1845) , Sparganium natans var. angustifolium (Michx.) Pursh, sinonim (s), Fl. Amer. Sept. 1: 34 (1813)

Common names: uskolisni ježinac (Hr), Nikolić, T., 201912707

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.