Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Sparganium emersum Rehmann

Order: Poales Small

Family: Sparganiaceae (ježinci (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Sparganium (ježinac (Hr), Nikolić, T., 201912707, ježinac (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Verh. Brün. 10, Abh.: 80 (1871)

Taxon author(s) 1. Anton,Anton Rehmann,Rehman

Synonyms: Sparganium diversifolium Graebn., sinonim (s), Graebn. in Schrift. Nat. Ges. Danzig 9. 1896. , Sparganium emersum f. fluitans Godr. et Gren., sinonim (s) , Sparganium emersum ssp. emersum, sinonim (s) , Sparganium emersum ssp. fluitans (Gren. et Godr.) Arcang., sinonim (s) , Sparganium longissimum (Fr.) Fritsch, sinonim (s) , Sparganium simplex Huds., nomen illegitimum (n. illeg.), Huds., Fl. Angl., ed. 2. 1778. , Sparganium x diversifolium Graebn., sinonim (s), Schriften. Naturf. Ges. Danzig, n. s., 9: 331, t.8, fig. 1 (1895)

Common names: uspravni ježinac (Hr), Nikolić, T., 201912707, uspravni ježinac (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.