Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Sparganium minimum Wallr.

Order: Poales Small

Family: Sparganiaceae (ježinci (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Sparganium (ježinac (Hr), Nikolić, T., 201912707, ježinac (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Erst. Beitr. Fl. Hercyn. 2: 297 (1840)

Taxon author(s) 1. Carl(Karl) Friedrich Wilhelm Wallroth

Synonyms: Sparganium natans L., sinonim (s), Sp. Pl.: 971 (1753) , Sparganium natans Ledeb., pro-parte sinonim (pp.)

Common names: plivajući ježinac (Hr), Nikolić, T., 201912707, plivajući ježinac (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.