Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Spergularia maritima (All.) Chiov.

Order: Caryophyllales Takht.

Family: Caryophyllaceae (karanfili (Hr), Horvatić, S., 19541819, klinčići (Hr), Šarić, I., 19021841)

Genus: Spergularia (koljeničica (Hr), Nikolić, T., 201912707, koljeničica (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Ann. Bot. (Roma) 10: 22 (1912)

Taxon author(s) 1. Carlo Allioni2. Emilio Chiovenda

Synonyms: Alsine canadensis (Pers.) Samp., sinonim (s), Herb. Port.: 79. 1913 , Alsine maritima All., sinonim (s) , Arenaria marginata DC., nomen illegitimum (n. illeg.), Lam. et DC., Fl. Franç., ed. 3, 4(2): 793 (1805) , Arenaria maritima All., sinonim (s), Auct. Syn. Stirp. Hort. Taurin.: 35 (1773) , Arenaria media L., bazionim (baz.), Sp. Pl., ed. 2: 606 (1763) , Buda media Dumort., sinonim (s), Fl. Belg.: 110 (1827) , Spergularia halophila var. media (L.) T. Marsson, sinonim (s), Fl. Neu-Vorpommern: 77 (1869) , Spergularia marginata (C. A. Mey.) Kitt., nomen illegitimum (n. illeg.), Taschenb. Fl. Deutschl., ed. 2, 2: 1003 (1844) , Spergularia marginata ssp. angustata (Clavaud) P. Monnier, sinonim (s), Candollea 30: 152 (1975) , Spergularia marginata var. angustata Clavaud, sinonim (s), Actes Soc. Linn. Bordeaux 35: 401 (1882) , Spergularia marginata var. fascicularis (E. J. Lönnr.) E. H. L. Krause, sinonim (s), Prahl, Krit. Fl. Schlesw.-Holst 2: 30 (1890) , Spergularia marina var. marginata (C. A. Mey.) Neilr., sinonim (s), Fl. Nied.-Oesterr. 2: 783 (1859) , Spergularia maritima ssp. angustata (Clavaud) Greuter et Burdet, sinonim (s), Willdenowia 12: 190 (1982) , Spergularia media (L.) C. Presl, sinonim (s), Fl. Sicul.: 161 (1826) , Spergularia media ssp. angustata (Clavaud) Kerguélen et Lambinon, sinonim (s), Lambinon et al., Nouv. Fl. Belg., ed. 4: 988 (1983) , Spergularia media ssp. marginata (C. A. Mey.) Arcang., sinonim (s), Comp. Fl. Ital.: 107 (1882) , Spergularia rubra ssp. media (L.) Bonnier et Layens, sinonim (s), Tabl. Syn. Pl. Vasc. Fl. France: 53 (1894)

Common names: primorska koljeničica (Hr), Nikolić, T., 201912707

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.