Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Spergularia rubra (L.) J. Presl et C. Presl

Order: Caryophyllales Takht.

Family: Caryophyllaceae (karanfili (Hr), Horvatić, S., 19541819, klinčići (Hr), Šarić, I., 19021841)

Genus: Spergularia (koljeničica (Hr), Nikolić, T., 201912707, koljeničica (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Fl. Čech. 94 (1819)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Jan Svatopluk (Swatopluk) Presl3. Carl (Karl, Carel, Carolus) Bořivoj (Boriwog, Boriwag) Presl

Synonyms: Alsine rubra (L.) Crantz, sinonim (s), Inst. Rei Herb. 2: 407 (1766) , Arenaria rubra L., bazionim (baz.), Sp. Pl.: 423 (1753) , Arenaria rubra var. campestris L., sinonim (s), Sp. Pl.: 423 (1753) , Spergula rubra (L.) D. Dietr., sinonim (s), Syn. Pl. 1: 1598 (1840) , Spergularia campestris (L.) Asch., sinonim (s), Bot. Zeitung (Berlin) 17: 292 (1859) , Spergularia rubra ssp. campestris (L.) Rouy et Foucaud, sinonim (s), Fl. France 3: 309 (1896)

Common names: crvena koljeničica (Hr), Nikolić, T., 201912707, crvena koljenčica (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.