Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Spergularia salina J. Presl et C. Presl

Order: Caryophyllales Takht.

Family: Caryophyllaceae (karanfili (Hr), Horvatić, S., 19541819, klinčići (Hr), Šarić, I., 19021841)

Genus: Spergularia (koljeničica (Hr), Nikolić, T., 201912707, koljeničica (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Fl. Čech. 95 (1819)

Taxon author(s) 1. Jan Svatopluk (Swatopluk) Presl2. Carl (Karl, Carel, Carolus) Bořivoj (Boriwog, Boriwag) Presl

Synonyms: Arenaria halophilla Bunge, sinonim (s), Ledeb., Fl. Altaic. 2: 163. 1830 , Arenaria marina All., sinonim (s), Fl. Pedem. 2: 114 (1785) , Arenaria rubra var. marina L., sinonim (s), Sp. Pl.: 423 (1753) , Lepigonium medium auct., sinonim (s) , Spergula salina (J. Presl et C. Presl) D. Dietr., sinonim (s), Syn. Pl. 1: 1598 (1840) , Spergularia halophila var. marina (L.) T. Marsson, sinonim (s), Fl. Neu-Vorpommern: 77 (1869) , Spergularia marina (L.) Besser, sinonim (s), Enum. Pl.: 97 (1821) , Spergularia marina (L.) Grieseb., sinonim (s) , Spergularia marina Bartl., nomen illegitimum (n. illeg.), Bartl. et Wendl., Beitr. Bot. 2: 64 (1825) , Spergularia sperguloides (Lehm.) Heynh., sinonim (s)

Common names: slana koljeničica (Hr), Nikolić, T., 201912707, slana koljenčica (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.