Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Spinacia oleracea L.

Order: Caryophyllales Takht.

Family: Chenopodiaceae (lobode (Hr), Horvatić, S., 19541819, lobodnjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Spinacia (špinat (Hr), Nikolić, T., 201912707, Spinat (De), Anonymus, 19847744, spinach (En), Anonymus, 19847744, epinard (Fr), Anonymus, 19847744)

Place of publishing: Sp. Pl. 1027 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Spinacia glabra Miller, sinonim (s) , Spinacia inermis Moench, sinonim (s), Moench, Methodus. 1794. , Spinacia spinosa Moench, sinonim (s), Moench, Methodus. 1794.

Common names: goli špinat (Hr), Nikolić, T., 201912707, spanać (Hr), Šulek, B., 18791256, spanak (Hr), Šulek, B., 18791256, spinac (Hr), Šulek, B., 18791256, spinač (Hr), Horvatić, S., 19541819, spinača (Hr), Šulek, B., 18791256, španac (Hr), Šulek, B., 18791256, španjak (Hr), Visiani, R., 18425573, špinac (Hr), Hirc, D., 1907666, špinač (Hr), Visiani, R., 18425573, špinak (Hr), Šulek, B., 18791256, špinat (Hr), Horvatić, S., 19541819, spinach (En), Lemoine, E.; Izrael, F. F., 20027733

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.