Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Spiraea douglasii Hook.

Order: Rosales Bercht. et J. Presl

Family: Rosaceae (ružače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, ružatice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, ruže (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Spiraea (suručica (Hr), Nikolić, T., 201912707, suručica (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Fl. Bor.-Amer. 1: 172 (1832)

Taxon author(s) 1. William Jackson Hooker

Synonyms: Spiraea douglasii ssp. douglasii, sinonim (s) , Spiraea douglasii ssp. menziesii (Hook.) Calder et R. L. Taylor, sinonim (s), Can. J. Bot. 43: 1395 (1965) , Spiraea menziesii Hook., sinonim (s), Fl. Bor.-Amer. 1: 173 (1832)

Common names: Douglasova suručica (Hr), Nikolić, T., 201912707

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.