Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Spiraea media Schmidt

Order: Rosales Bercht. et J. Presl

Family: Rosaceae (ružače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, ružatice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, ruže (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Spiraea (suručica (Hr), Nikolić, T., 201912707, suručica (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Österr. Allgem. Baumz. 1: 53 (1792)

Taxon author(s) 1. Franz Schmidt

Synonyms: Spiraea banatica Janka, sinonim (s), Janka in Math. Term. Közlem. 12. 1876. , Spiraea chamaedryfolia L., pro-parte sinonim (pp.), Sp. Pl.: 489. 1753 , Spiraea oblongifolia Waldst. et Kit., sinonim (s), Descr. Icon. Pl. Hung. 3: 261. 1812

Common names: dugolisna suručica (Hr), Nikolić, T., 201912707, dugolisna suručica (Hr), Domac, R., 19944, pilasta suručica (Hr), Domac, R., 19944, suručica dugoljasta (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.