Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Anthericum ramosum L.

Order: Asparagales Link

Family: Asparagaceae

Genus: Anthericum (vesika (Hr), Nikolić, T., 201912707, paučina (Hr), Šulek, B., 18791256, pavunika (Hr), Šulek, B., 18791256, poren (Hr), Šulek, B., 18791256, porenka (Hr), Šulek, B., 18791256, trava pavunova (Hr), Šulek, B., 18791256, vesika (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 310 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Anthericum dorsetii Baker, sinonim (s), J. Linn. Soc., Bot. 15: 301. 1876 , Anthericum gracile Salisb., sinonim (s), Prodr. Stirp. Chap. Allerton: 249. 1796 , Anthericum non-scriptum Poelln., sinonim (s), Bol. Soc. Brot., II, 16: 45. 1942 , Anthericum ramosum var. fallax Zabel, sinonim (s) , Endogona ramosa (L.) Raf., sinonim (s), Fl. Tellur. 2: 28. 1837 , Liliago ramosa (L.) C. Presl, sinonim (s), Abh. Königl. Böhm. Ges. Wiss., IV, 3: 534. 1845 , Ornithogalum ramosum Lam., sinonim (s), Fl. Franç. 3: 279. 1779 , Pessularia ramosa Salisb., sinonim (s), Gen. Pl.: 70. 1866 , Phalangites ramosus (L.) Bubani, sinonim (s), Fl. Pyren. 4: 109. 1902 , Phalangium ramosusm Poir., sinonim (s)

Common names: razgranjena vesika (Hr), Nikolić, T., 201912707, razgranjena vesika (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.