Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Spiranthes aestivalis (Poir.) Rich.

Order: Asparagales Link

Family: Orchidaceae (kačunovice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, kaćuni (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Spiranthes (zasučak (Hr), Nikolić, T., 201912707, zasukica (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Orchid. Eur. Annot.: 36 (1817)

Taxon author(s) 1. Jean Louis Marie Poiret2. Louis Claude Marie Richard

Synonyms: Neottia aestivalis (Lam.) DC., sinonim (s) , Ophrys aestivalis Lam., sinonim (s) , Ophrys aestivalis Poir., bazionim (baz.), Encycl. 4. 1798. , Ophrys spiralis Haller, sinonim (s)

Common names: ljetni zasučak (Hr), Nikolić, T., 201912707, ljetna zasukica (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.