Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Spiranthes spiralis (L.) Chevall.

Order: Asparagales Link

Family: Orchidaceae (kačunovice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, kaćuni (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Spiranthes (zasučak (Hr), Nikolić, T., 201912707, zasukica (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Fl. Gén. Env. Paris 2: 330 (1827)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. François Fulgis Chevallier

Synonyms: Epipactis spiralis Crantz, sinonim (s), Stirp. Austr. Fasc., ed. 2, 6: 473. 1769 , Neottia autumnalis Host., sinonim (s) , Neottia autumnalis Pers., sinonim (s) , Neottia spiralis (L.) Sw., sinonim (s), Fl. Ind. Occ. 3: 1408 , Neottia spiralis Sw., sinonim (s) , Ophrys autumnalis Balb., sinonim (s) , Ophrys spiralis L., bazionim (baz.), Sp. Pl.: 945 (1753) , Satyrium spirale Hoffm., sinonim (s) , Spiranthes autumnalis (Balb.) Rich., sinonim (s) , Spiranthes autumnalis (Pers.) Rich., sinonim (s) , Spiranthes autumnalis Rich., nomen illegitimum (n. illeg.), Orchid. Eur. Annot.: 37 (1817)

Common names: jesenski zasučak (Hr), Nikolić, T., 201912707, jesenska zasukica (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.