Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Anthoxanthum aristatum Boiss.

Order: Poales Small

Family: Poaceae (trave (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Anthoxanthum (mirisavka (Hr), Nikolić, T., 201912707, mirisavka (Hr), Domac, R., 19944, zlatno koljeno (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Place of publishing: Voy. Bot. Midi Esp. 2: 638 (1842)

Taxon author(s) 1. Pierre Edmond Boissier

Synonyms: Anthoxanthum aristatum ssp. puelii (Leqoc et Lamotte) P. Silva, sinonim (s), Agron. Lusit. 33(18): 1 1971 , Anthoxanthum carrenianum Parl., sinonim (s), Pl. Novae: 37 (1842) , Anthoxanthum laxiflorum (St.-Amans) Bubani, sinonim (s), Bubani, Fl. Pyren. 4. 1901. , Anthoxanthum odoratum ssp. aristatum (Boiss.) Trab., sinonim (s), Battandier & Trabut, Fl. Algérie 2: 142. 1895 , Anthoxanthum odoratum ssp. puelii (Lecq et Lamotte) Bonnier et Layens, sinonim (s), ?: 350 (1894) , Anthoxanthum odoratum var. laxiflorum Chaub., sinonim (s), in. St.-Amans, Fl. Agen.: 13 (1821) , Anthoxanthum puelii Lecoq et Lamotte, sinonim (s), Cat. Pl. Plateau Central: 385 (1847)

Common names: osata mirisavka (Hr), Nikolić, T., 201912707, osata mirisavka (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.