Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Limonium virgatum (Willd.) Fourr.

Order: Caryophyllales Takht.

Family: Plumbaginaceae (vranomilke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, vranjemili (Hr), Horvatić, S., 19541819, vranjemiline (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Limonium (mrižica (Hr), Nikolić, T., 201912707, mrižica (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Ann. Soc. Linn. Lyon sér. 2, 17: 141 (1869)

Taxon author(s) 1. Carl Ludwig von Willdenow2. Jules Pierre Fourreau

Common names: maslinastolisna mrižica (Hr), Nikolić, T., 201912707, bodljikasta travulja (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, maslinastolisna mrižica (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.