Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Stellaria alsine Grimm

Order: Caryophyllales Takht.

Family: Caryophyllaceae (karanfili (Hr), Horvatić, S., 19541819, klinčići (Hr), Šarić, I., 19021841)

Genus: Stellaria (mišjakinja (Hr), Nikolić, T., 201912707, crijevac (Hr), Domac, R., 19944, mišjakinja (Hr), Domac, R., 19944, zvjezdina (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Nova Acta Phys.-Med. Acad. Caes. Leop.-Carol. Nat. Cur. 3, App., 313 (1767)

Taxon author(s) 1. Johann Friedrich Carl Grimm

Synonyms: Stellaria uliginosa Murray, sinonim (s), Murray, Prodr. Stirp. Gott. 1770.

Common names: močvarna mišjakinja (Hr), Nikolić, T., 201912707, crievac povaljeni (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, močvarna mišjakinja (Hr), Domac, R., 19944, močvarni crijevac (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.