Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Stellaria neglecta (Lej.) Weihe

Order: Caryophyllales Takht.

Family: Caryophyllaceae (karanfili (Hr), Horvatić, S., 19541819, klinčići (Hr), Šarić, I., 19021841)

Genus: Stellaria (mišjakinja (Hr), Nikolić, T., 201912707, crijevac (Hr), Domac, R., 19944, mišjakinja (Hr), Domac, R., 19944, zvjezdina (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Comp. Fl. Germ. 1: 560 (1825)

Taxon author(s) 1. Alexandre Louis (Alexander Ludwig) Simon Lejeune2. Carl Ernst August Weihe

Synonyms: Stellaria media ssp. major Arcangeli, sinonim (s) , Stellaria media ssp. neglecta (Weihe) Gremli, sinonim (s), Excursionsfl. Schweiz, ed. 2: 123 (1874) , Stellaria media ssp. neglecta (Weihe) Murb., sinonim (s) , Stellaria media var. neglecta (Weihe) Mert. et W. D. J. Koch, sinonim (s), Röhl., Deutschl. Fl., ed. 3,: (1831)

Common names: zapostavljena mišjakinja (Hr), Nikolić, T., 201912707, krivča (Hr), Visiani, R., 18521686, mišjakinja (Hr), Visiani, R., 18521686, mišje uho (Hr), Visiani, R., 18521686, mokrica (Hr), Visiani, R., 18521686

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.