Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Stellaria pallida (Dumort.) Piré

Order: Caryophyllales Takht.

Family: Caryophyllaceae (karanfili (Hr), Horvatić, S., 19541819, klinčići (Hr), Šarić, I., 19021841)

Genus: Stellaria (mišjakinja (Hr), Nikolić, T., 201912707, crijevac (Hr), Domac, R., 19944, mišjakinja (Hr), Domac, R., 19944, zvjezdina (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Bull. Soc. Bot. Belg. 2: 49 (1863)

Taxon author(s) 1. Barthélemy Charles Joseph Dumortier2. Louis Alexandre Henri Joseph Piré

Synonyms: Alsine glabella Jordan et Fourr., sinonim (s), Brev. Pl. Nov. 2: 20. 1868 , Stellaria boareana Jordan, sinonim (s) , Stellaria media ssp. apetala Čelak., sinonim (s) , Stellaria media ssp. pallida (Dumort.) Ascherson et Graebner, sinonim (s)

Common names: blijeda mišjakinja (Hr), Nikolić, T., 201912707

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.