Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Anthriscus caucalis M. Bieb.

Order: Apiales Nakai

Family: Apiaceae (štitarke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Anthriscus (krasuljica (Hr), Nikolić, T., 201912707, krasuljica (Hr), Domac, R., 19944, krbuljica (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Place of publishing: Fl. Taur.-Cauc. 1: 230 (1808)

Taxon author(s) 1. Friedrich August,Friedrich August Marschall von Marschall von Bieberstein,Bieberstein

Synonyms: Anthriscus scandicina (Weber) Mansf., sinonim (s), Repert. Spec. Nov. Regni Veg.46: 309 (1939) , Anthriscus scandix (Scop.) Asch., nomen illegitimum (n. illeg.), Fl. Nordostdeut. Flachl. 1(1): 260 (1860) non M. Bieb. 1808 , Anthriscus vulgaris Pers., nomen illegitimum (n. illeg.), Pers., Syn. Pl. 1. 1805. , Caucalis scandicina Weber, sinonim (s), F. H. Wigg., Prim. Fl. Holsat.: 23 (1780) , Caucalis scandix Scop., sinonim (s), Fl. Carniol., ed. 2, 1: 191 (1771) , Cerefolium anthriscus (L.) Beck, sinonim (s), Ann. K.K. Naturhist. Hofmus. 10: 210 (1895) , Chaerefolium anthriscus (L.) Thell., sinonim (s), Schinz et R. Keller, Fl. Schweiz, ed. 4, 1: 481 (1923) , Chaerophyllum anthriscus (L.) Crantz, sinonim (s) , Scandix anthriscus L., sinonim (s), L., Sp. Pl. 1753. , Torilis anthriscus (L.) P. Gaertn., sinonim (s), Fruct. Sem. Pl. 1:83 (1788)

Common names: obična krasuljica (Hr), Nikolić, T., 201912707, alužina (Hr), Šulek, B., 18791256, krasuljica kukičasta (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, obična krasuljica (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.