Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Anthriscus fumarioides (Waldst. et Kit.) Spreng.

Order: Apiales Nakai

Family: Apiaceae (štitarke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Anthriscus (krasuljica (Hr), Nikolić, T., 201912707, krasuljica (Hr), Domac, R., 19944, krbuljica (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Place of publishing: Pl. Umb. Prodr. 27 (1813)

Taxon author(s) 1. Franz de Paula Adam von,Franz de Paula Adam von Waldstein,Waldstein-Wartemburg2. Pál(Paul) Kitaibel3. Curt (Kurt, Curtius) Polycarp Joachim Sprengel

Synonyms: Anthriscus fumarioides Spr. f. Hladnikianus Freyn., sinonim (s) , Anthriscus sylvestris ssp. fumarioides (Waldst. & Kit.) Spalik, sinonim (s), Polish Bot. Stud. 13: 58. 1997 , Anthriscus vandasii Velen., sinonim (s), Sitzungsber. Königl. Böhm. Ges. Wiss. Prag., Math.-Naturwiss. Cl. 1889: 35. 1890 , Cerefolium sylvestre (L.) Besser ssp. fumarioides (Waldst. et Kit.) Thell., sinonim (s)

Common names: bradavičasta krasuljica (Hr), Nikolić, T., 201912707, bradavičasta krasuljica (Hr), Domac, R., 19944, krasuljica kostriešna (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.