Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Suaeda maritima (L.) Dumort.

Order: Caryophyllales Takht.

Family: Chenopodiaceae (lobode (Hr), Horvatić, S., 19541819, lobodnjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Suaeda (jurčica (Hr), Nikolić, T., 201912707, jurčica (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Fl. Belg. 22 (1827)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Barthélemy Charles Joseph Dumortier

Synonyms: Atriplex maritima (L.) Crantz, sinonim (s), Inst. Rei Herb. 1: 208 (1766) , Chenopodina maritima (L.) Moq., sinonim (s), DC., Prodr. 13(2): 161 (1849) , Chenopodina maritima var. erecta Moq., sinonim (s), DC., Prodr. 13(2): 161 (1849) , Chenopodina maritima var. macrocarpa (Desv.) Moq., sinonim (s), DC., Prodr. 13(2): 161 (1849) , Chenopodium macrocarpum Desv., sinonim (s), J. Bot. 1: 48 (1808) , Chenopodium maritimum L., bazionim (baz.), Sp. Pl.: 221 (1753) , Dondia maritima (L.) Druce, sinonim (s), Ann. Scott. Nat. Hist.: 42 (1896) , Lerchea maritima (L.) Kuntze, sinonim (s), Revis. Gen. Pl. 2: 549 (1891) , Salsola maritima (L.) Poir., sinonim (s), Lam., Encycl. 7: 291 (1806) , Schoberia maritima (L.) C. A. Mey., sinonim (s), Ledeb., Fl. Altaic. 1: 402 (1829) , Schoberia maritima var. flexilis Focke, sinonim (s), Abh. Naturwiss. Vereins Bremen 3: 313 (1873) , Schoberia maritima var. prostrata Focke, sinonim (s), Abh. Naturwiss. Vereins Bremen 3: 313, 320 (1873) , Suaeda aestuaria Dumort., sinonim (s), Bull. Soc. Roy. Bot. Belgiq 7: 328 (1869) , Suaeda bacciformis Dumort., sinonim (s), Bull. Soc. Roy. Bot. Belgique 7: 328 (1869) , Suaeda cavanillesiana (Laz.- Ibiza) Coutinho, sinonim (s) , Suaeda filiformis Dumort., sinonim (s), Fl. Belg.: 22 (1827) , Suaeda maritima ssp. prostrata auct. non (Pallas) Soó, sinonim (s) , Suaeda maritima var. filiformis (Dumort.) T. Durand, sinonim (s), De Wild. et T. Durand, Prodr. Fl. Belg. 3: 264 (1900) , Suaeda maritima var. flexilis (Focke) Focke, sinonim (s), Abh. Naturwiss. Vereins Bremen 19: 126 (1907) , Suaeda maritima var. macrocarpa (Desv.) Moq., sinonim (s), Chenop. Monogr. Enum.: 128 (1840) , Suaeda maritima var. prostrata (Focke) Focke, sinonim (s), Abh. Naturwiss. Vereins Bremen 19: 126 (1907) , Suaeda maritima var. vulgaris Moq., sinonim (s), Chenop. Monogr. Enum.: 128 (1840)

Common names: primorska jurčica (Hr), Nikolić, T., 201912707, primorska jurčica (Hr), Domac, R., 19944, zeljasta jurčica (Hr), Horvatić, S., 19541819, annual seablite (En), Blamey, M.; Grey-Wilson, C., 19937398, navadna obrežna lobodka (Sn), Trpin, D.; Vreš, B., 19957404

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.