Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Anthriscus nemorosus (M. Bieb.) Spreng.

Order: Apiales Nakai

Family: Apiaceae (štitarke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Anthriscus (krasuljica (Hr), Nikolić, T., 201912707, krasuljica (Hr), Domac, R., 19944, krbuljica (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Place of publishing: Pl. Umb. Prodr. 27 (1813)

Taxon author(s) 1. Friedrich August,Friedrich August Marschall von Marschall von Bieberstein,Bieberstein2. Curt (Kurt, Curtius) Polycarp Joachim Sprengel

Synonyms: Anthriscus aemula (Woronow) Schischkin, sinonim (s) , Anthriscus sylvestris ssp. nemorosus (M. Bieb.) Koso-Pol., sinonim (s), Trudy Glavn. Bot. Sada 36: 103. 1920 , Cerefolium sylvestre (L.) Besser ssp. nemorosum (M.Bieb.) Thell., sinonim (s)

Common names: lužnjačka krasuljica (Hr), Nikolić, T., 201912707, krasuljica sinja (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, lužnjačka krasuljica (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.