Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Suaeda maritima (L.) Dumort. ssp. salsa (L.) Soó in Soó et Jav.

Order: Caryophyllales Takht.

Family: Chenopodiaceae (lobode (Hr), Horvatić, S., 19541819, lobodnjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Suaeda (jurčica (Hr), Nikolić, T., 201912707, jurčica (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Magyar Nov. Kez. 785 (1951)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Barthélemy Charles Joseph Dumortier

Synonyms: Suaeda salsa (L.) Pallas, sinonim (s)

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.