Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Symphoricarpos albus ( L.) S. F. Blake

Order: Dipsacales Juss. ex Bercht. et J. Presl

Family: Caprifoliaceae (kozokrvnice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Symphoricarpos (biserak (Hr), Nikolić, T., 201912707)

Place of publishing: Rhodora 16: 118 (1914)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Sidney Fay Blake

Synonyms: Symphoricarpos albus ssp. laevigatus (Fernald) Hultén, sinonim (s) , Symphoricarpos racemosa Porsch, sinonim (s) , Symphoricarpos racemosus Michx., sinonim (s), Fl. Bor.-Amer 1: 107 (1803) , Symphoricarpos rivularis Suksd., sinonim (s), Werdenda 1: 41 (1927) , Vaccinium album L., bazionim (baz.), Sp. Pl.: 350 (1753)

Common names: bijeli biserak (Hr), Nikolić, T., 201912707, bijeli biserak (Hr), Grlić, Lj., 19845498, biserak (Hr), Šimić, F., 19807722, grozdasti biserak (Hr), Grlić, Lj., 19845498, paimela (Hr), Grlić, Lj., 19845498

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.