Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Symphytum officinale L. ssp. bohemicum (F. W. Schmidt) Čelak.

Order: Boraginales Berchtold et J. Presl

Family: Boraginaceae (oštrolisti (Hr), Horvatić, S., 19541819, porečnice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1869142)

Genus: Symphytum (gavez (Hr), Nikolić, T., 201912707, gavez (Hr), Domac, R., 19944, svatovci (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Sitzunger. Königl. Ges. Wiss. Prag, Math. - Naturwiss. Cl. 1891: 29 (1891)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Symphytum bohemicum F. W. Schmidt, bazionim (baz.), F. W. Schmidt, Fl. Boëm. 3. 1794.

Status: Endemic NO , Spourious YES

Images
Search data for this taxon in other sources.