Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Anthyllis montana L. ssp. atropurpurea (Vuk.) Pignatti

Order: Fabales Bromhead

Family: Fabaceae (leptirnice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Anthyllis (ranjenik (Hr), Nikolić, T., 201912707, ranovka (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, ranjenik (Hr), Domac, R., 19944, slanica (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Giorn. Bot. Ital. 111: 46 (1977)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Anthyllis atropurpurea (Vuk.) Schloss. et Vuk., sinonim (s) , Anthyllis montana var. atropurpurea Vuk., sinonim (s)

Common names: ranovka škurorujna (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141

Status: Endemic YES , Spourious YES

Images
Search data for this taxon in other sources.