Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Anthyllis montana L. ssp. jacquinii (A. Kern.) Hayek

Order: Fabales Bromhead

Family: Fabaceae (leptirnice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Anthyllis (ranjenik (Hr), Nikolić, T., 201912707, ranovka (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, ranjenik (Hr), Domac, R., 19944, slanica (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Repert. Spec. Nov. Regni Veg. (Beih.) 30(1): 885 (1926)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Anthyllis jacquinii A. Kern., sinonim (s), A. Kern. in Z. Ferdinandeums Tirol 15. 1870.

Common names: Kernerov ranjenik (Hr), Lakušić, R., 19826043, žakenov ranjenik (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.