Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Anthyllis vulneraria L. ssp. praepropera (A. Kern.) Bornm.

Order: Fabales Bromhead

Family: Fabaceae (leptirnice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Anthyllis (ranjenik (Hr), Nikolić, T., 201912707, ranovka (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, ranjenik (Hr), Domac, R., 19944, slanica (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Bot. Jahrb. 59: 483 (1925)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Anthyllis dillenii auct. mult., non Schult. ex G.Don, nec sensu Rothm., sinonim (s) , Anthyllis dillenii sensu, sinonim (s) , Anthyllis font-queri Rothm. pro parte, sinonim (s), Repert. Spec. Nov. Regni Veg. 50: 238. 1941 , Anthyllis gandogeri Sagorski pro parte, sinonim (s), Beih. Bot. Centralbl. 27: (2) 279. 1910 , Anthyllis herzegovina (Sagorski) Prain, sinonim (s) , Anthyllis illyrica Beck, sinonim (s), Beck in Ann. K. K. Naturhist. Hofmus. 11. 1896. , Anthyllis maura sensu, sinonim (s) , Anthyllis praepropera (A. Kern.) Beck, sinonim (s), Ann. K. K. Naturhist. Hofmus. 11: 62. 1896 , Anthyllis rosea Willk., sinonim (s), Willk. & Lange, Prodr. Fl. Hispan. 3: 332. 1877 , Anthyllis spruneri (Boiss.) Beck, sinonim (s), Ann. K. K. Naturhist. Hofmus. 11: 62. 1896 , Anthyllis vulneraria L. ssp. rubriflora (DC.) Arcang., sinonim (s), Comp. Fl. Ital.: 178. 1882 , Anthyllis vulneraria L. ssp. rubriflora (DC.) Arcang., sinonim (s), Comp. Fl. Ital.: 178. 1882 , Anthyllis vulneraria ssp. dillenii sensu, sinonim (s) , Anthyllis vulneraria ssp. rubra Nyman non A. vulneraria var. rubra L., sinonim (s) , Anthyllis vulneraria ssp. spruneri (Boiss.) Bornm., sinonim (s), Bot. Jahrb. Syst. 59: 483. 1925 , Anthyllis vulneraria var. rubiflora DC., sinonim (s)

Common names: ilirski ranjenik (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.