Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Teucrium scordioides Schreb.

Order: Lamiales Bromhead

Family: Lamiaceae (usnače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, usnjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Genus: Teucrium (dubačac (Hr), Nikolić, T., 201912707, dubačac (Hr), Domac, R., 19944, dupčac (Hr), Horvatić, S., 19541819, suhačica (Hr), Šulek, B., 18791256, zgriačica (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Pl. Verticill. Unilab. 37 (1773)

Taxon author(s) 1. Johann Christian Daniel von Schreber

Synonyms: Teucrium petkovii Urum., sinonim (s) , Teucrium scordium L. ssp. scordioides (Schreb.) Maire et Petitm., sinonim (s), Bull. Soc. Sci. Nancy ser. 3 9: 411 (1908) , Teucrium scordium ssp. scordioides Arcang., sinonim (s)

Common names: močvarni dubačac (Hr), Nikolić, T., 201912707, česnjačak (Hr), Šulek, B., 18791256, lukovac (Hr), 18471006, lukovina (Hr), 18471006, močvarni dubačac (Hr), Domac, R., 19944, vunasti dubačac (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.