Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Anthyllis vulneraria L. ssp. polyphylla (DC.) Nyman

Order: Fabales Bromhead

Family: Fabaceae (leptirnice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Anthyllis (ranjenik (Hr), Nikolić, T., 201912707, ranovka (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, ranjenik (Hr), Domac, R., 19944, slanica (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Consp. Fl. Eur. 164 (1878)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Anthyllis affinis Brittinger ex A.Kern., pro-parte sinonim (pp.) , Anthyllis arenaria (Rupr.) Juz., sinonim (s), Juz. in Kom., Fl. USSR 11. 1945. , Anthyllis colorata Juz. pro parte, pro-parte sinonim (pp.), Kom., Fl. USSR 11: 393, 272. 1941 , Anthyllis macrocephala Wender., sinonim (s), Wender., Index Sem. Hort. Marburg. 1819. , Anthyllis polyphylla (DC.) G. Don, sinonim (s), Gen. Hist. 2: 166 (1832) , Anthyllis polyphylla (DC.) Kit. ex G.Don, sinonim (s) , Anthyllis schiwereckii (DC.) Błocki, sinonim (s), Blłocki in Oesterr. Bot. Z. 62. 1912. , Anthyllis tricolor Vuk. pro parte, pro-parte sinonim (pp.), Rad Jugoslav. Akad. Znan. 34: 5. 1876 , Anthyllis vulneraria var. polyphylla DC., bazionim (baz.), DC., Prodr. 2. 1825. , Anthyllis vulneraria var. schiwereckii DC., sinonim (s), DC., Prodr. 2. 1825.

Common names: mnogolisni ranjenik (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.