Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Thesium divaricatum Mert. et W. D. J. Koch

Order: Santalales R. Br. ex Bercht. et J. Presl

Family: Santalaceae (santoline (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Thesium (lanak (Hr), Nikolić, T., 201912707, lanak (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: in Röhling, Deutschl. Fl., ed. 3, 2: 285 (1826)

Taxon author(s) 1. Franz Karl(Carl) Mertens2. Wilhelm Daniel Joseph Koch

Synonyms: Thesium divaricatum ssp. vandasii Rohlena, sinonim (s) , Thesium linophyllon var. divaricatum (Jan. ex. Mert. et Koch) Fiori, sinonim (s) , Thesium nevadense Willk., sinonim (s), Willk. in Willkomm & Lange, Prodr. Fl. Hispan. 1. 1862.

Common names: raskrečeni lanak (Hr), Nikolić, T., 201912707, raskrečeni lanak (Hr), Domac, R., 19944, raskrenuti lanak (Hr), Horvatić, S., 19541819

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.