Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Thymus longicaulis C. Presl

Order: Lamiales Bromhead

Family: Lamiaceae (usnače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, usnjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Genus: Thymus (timijan (Hr), Nikolić, T., 201912707, kozjačica (Hr), Šulek, B., 18791256, majčina dušica (Hr), Domac, R., 19944, materinka (Hr), Šulek, B., 18791256, oslji vrisak (Hr), Šulek, B., 18791256, pasja dušica (Hr), Šulek, B., 18791256, salsa (Hr), Šulek, B., 18791256, timijan (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Place of publishing: Fl. Sicula: 37 (1826)

Taxon author(s) 1. Carl (Karl, Carel, Carolus) Bořivoj (Boriwog, Boriwag) Presl

Synonyms: Thymus adriaticus Velen., sinonim (s) , Thymus angustifolius Vis., sinonim (s) , Thymus dalmaticus (Rchb.) Freyn, sinonim (s) , Thymus illyricus Ronniger, inclusive (incl.), Repert. Spec. Nov. Regni Veg. Beih. 30(2). 1930. , Thymus kosaninii Ronniger, sinonim (s), Repert. Spec. Nov. Regni Veg. Beih. 30(2). 1930. , Thymus longicaulis var. freynii Ronniger, sinonim (s) , Thymus lykae Degen et Jáv., sinonim (s) , Thymus malyi Ronniger, sinonim (s), Repert. Spec. Nov. Regni Veg. Beih. 30(2). 1930. , Thymus moesiacus Velen., sinonim (s), Sitzungsber. Königl. Böhm. Ges. Wiss., Math.-Naturwiss. Cl. 28. 1904. , Thymus pinifolius Heuff., sinonim (s) , Thymus rohlenae Velen., sinonim (s) , Thymus rudis A. Kern., sinonim (s) , Thymus serpyllum ssp. dalmaticus (Rchb.) Nyman, sinonim (s)

Common names: tankolisni timijan (Hr), Nikolić, T., 201912707, salsa (Hr), Haračić, A., 1894783, tankolisna majčina dušica (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.