Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Torilis ucrainica Spreng.

Order: Apiales Nakai

Family: Apiaceae (štitarke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Torilis (čahrica (Hr), Nikolić, T., 201912707, čekinjavka (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: in Roemer et Schultes, Syst. Veg. 6: 485 (1820)

Taxon author(s) 1. Curt (Kurt, Curtius) Polycarp Joachim Sprengel

Synonyms: Torilis microcarpa Besser, sinonim (s)

Common names: ukrainska čahrica (Hr), Nikolić, T., 201912707

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.