Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Tribulus terrestris L.

Order: Zygophyllales Link

Family: Zygophyllaceae (dvoliskovice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Tribulus (dvolistak (Hr), Nikolić, T., 201912707, babin zub (Hr), Domac, R., 19944, dvolistak (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Place of publishing: Sp. Pl. 387 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Tribulus orientalis Kern., inclusive (incl.)

Common names: obični dvolistak (Hr), Nikolić, T., 201912707, babin zub (Hr), Šulek, B., 18791256, cir (Hr), Šulek, B., 18791256, čir (Hr), Visiani, R., 18521686, glošče (Hr), Visiani, R., 18521686, gložje (Hr), Šulek, B., 18791256, nadlist (Hr), Haračić, A., 1894783, ripje (Hr), Visiani, R., 18521686, turica (Hr), Hirc, D., 1906664, turica mala (Hr), Šulek, B., 18791256, veliki čičak (Hr), Šulek, B., 18791256, volici (Hr), Šulek, B., 18791256, zemaljski babin zub (Hr), Domac, R., 19944, zub babji (Hr), Šulek, B., 18791256, zubačica (Hr), Šulek, B., 18791256, zubi babini (Hr), Visiani, R., 18521686, žuti babin zub (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.