Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Trinia glauca (L.) Dumort.

Order: Apiales Nakai

Family: Apiaceae (štitarke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Trinia (srdiška (Hr), Nikolić, T., 201912707, srdiška (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Fl. Belg. 78 (1827)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Barthélemy Charles Joseph Dumortier

Synonyms: Pimpinella glauca L., bazionim (baz.), Sp. Pl.: 264 (1753) , Trinia stankovii Schischkin, sinonim (s) , Trinia vulgaris DC., sinonim (s), Prodr. (DC.) 4: 103. 1830 , Trinia vulgaris Koch, sinonim (s)

Common names: modrozelena srdiška (Hr), Nikolić, T., 201912707, modrozelena srdiška (Hr), Domac, R., 19944, srdiška granovita (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.